CYBER EKONOM MUHASEBE, FİNANS ve NAKLİYE

2328 Kişi

CYBER EKONOM

YENİ NESİL MUHASEBE & NAKLİYE

EKONOM Nedir?

32/64Bit mimaride geliştirilmiş, akıllı mimariye sahip bir yazılımdır. Öğrenen, kendi kararlarını verebilen mekanizmaya sahiptir. Ayrıca davranış özellikleri özelleştirilebilir platform sunmaktadır. Personel, Şirket Araçları, Kasa, Çek/Senet takipleri konusunda ince detaylara sahiptir ve nerede olursanız olun sizi bulur ve bunların raporlarını/ödeme günlerini öncesinden size ulaştırabilir.

Bu sayede kasa bilgilerinizi dilediğiniz zamanlarda kontrol edebilir, çek/senet ödeme günlerinizi size öncesinden hatırlatır, araçlarınızın muayene/kasko vs sizin tanımladığınız birimleri öncesinden bildirebilir, personel maaşlarını ve bağlı olduğu araçları giderlerini kendi kararlarını vererek bunları yapabilir.

Kendine özgü yazıcı kontrol programı ve servis programı vardır. Ekonom her gün geliştirilen alt yapısıyla tüm ürünlerimizde olduğu gibi her zaman güncel kalmaya devam edecektir. Kategoriler halinde özetle de olsa aşağıda modüllerin kısaca anlatımlarından bahsedilmektedir.

Yazılım üzerinde tüm öğeler özelleştirilebilir ve GDESIGN tarafından geliştirilmiş komponentlerdir. Sınırsızlık ön planda tutulmuş bu özellikler raporlama ve filitrelemelerde fark edilebilmektedir.

EKONOM'U TANIYALIM

%99 Veri Koruma Güvenliği

Öncecilikli olarak veri koruma teknolojisinden bahsetmek istedik. EKONOM verilerin güvenliğine son derece önem vermektedir. Sunucu bazlı modellerimizde veriler olası hard diskte oluşacak dosya veya fiziksel bozulmalara karşı koruma sunmaktadır. Ayrıca genel bir problem olan virüs/trojan zararlı yazılımların engellenmesi ve bu yazılımların verilere zarar verebilme olasılığı engellenmiştir.

Günümüzde kendini hacker zanneden veya bunu meslek haline getirmiş şahıs/şahıslarında saldırılarına karşı kendi verilerini güvenlikli ortamda tutan bir yapay zeka mekanizmaya sahiptir. Bu geliştirilen yazılım teknoloji ile veri güvenliği %99 oranında koruma sağlamaktadır.

Araç/Şoför

Araç/Şoför kartları kendi içinde 3 alt kısımdan oluştmaktadır. Bunlar sırası ile;

 • Tüm Araç/Şoför Kartları (Şirket dışı komisyonlu çalışılan araçlar)
 • Şirket Ticari Araçlar (Şirket bünyesinde taşıma yapan araçlar)
 • Şirket Hususi Araçlar (Şirket bünyesinde kullanılan kişisel/hususi araçlar)

Tanımlı araç kartı ister sadece Şoför bazlı, ister Şoför + Araç Sahibi bazlı çalışabilmektedir. Şirket araçlarına personel ataması da yapılabilmektedir. Sevk takiplerini araçlar üzerinden, Hesap Sahibi dediğimiz (Araç Sahibi) üzerinden, sevki yapılan Cari üzerinden de takip edilebilir.

Şirket araçlarının karlılık raporlarını aylık/yıllık alınabilir. Şirket araçlarınızın muayene/kasko gibi gibi sizin belirlediğinizi kriterliri vaktinden önce size bildirmesini sağlayabilirsiniz. Yapay zeka teknolojisi ile her ay kalıtsal giderleri EKONOM araçlara yansıtacaktır. Bu sayede her zaman doğru güncel rapor alırsınız. Özellikleri bunlarla sınırlı değildir, buraya sığdırmamız mümkün olmadığından devam edemedik.

Cari & Hesap Sahibi

Cari hesap adından anlaşıldığı üzere şirketinizin çalıştığı kişi veya kurumları temsil etmektir. Cari hesaplar gruplandırılabilmektedir. Her türlü cari hesaba ait detay bilgiler için alanlar oluşturulmuştur.

 

Hesap Sahibi ise her aracın bir şoförü olduğu gibi bu araçların ait olduğu kişi veya kurumları temsil etmedir. Hesap sahibi altında tek noktadan bu hesaba ait araçların yapmış oludğu sevkler, ödemeler vs. kontrol edilmektedir.

 

Personel

Personel kartları şirketinizin bünyesinde çalışanlarınızı tutacağınız, çalışanlarınıza yapılan ödemeleri kayıt altına alabileceğiniz bir modüldür. Her personel bir araç kartı ile eşleştirilebilir. EKONOM personel departmanları noktasında da size büyük kolaylıklar sunan yapay zekaya sahiptir.

Cari kartta olduğu gibi personel tanımlamaları noktasında da detayları girebileceğiniz alanlara sahiptir.

Fatura, İrsaliye & Sipariş

Fatura, İrsaliye ve Sipariş her biri özel oluşturulmuş modüllerdir. Fatura içinden cariye ait nakliye sevkleri seçip satırlara eklenmesini sağlayabileceğiniz gibi aynı şekilde irsaliye seçimlerini de stok veya irsaliye bazlı yapılabilmektedir.

İrsaliyeleri tek tuşla faturalayabilmekte mümnkündür. Sipariş takipleri stok bazlı veya belge bazlı yapılabilmektedir. Fatura, İrsaliye ve Sipariş bilgi girişlerinde belgenin ait olduğu cariye ait detaylarıda aynı ekranda görüntülenmektedir.

Kasa & Banka

Sınırsız Kasa, Banka tanımları yapabileceğiniz gibi yine sınırsız alt hesap ve kredi kartı tanımları yaparak bunları takip etmenize olanak sağlayan yapıya sahiptir. Kasa, alt hesapların ve kredi kartı ödeme günleri takip ve raporlama noktasında da nerede olursanız olun size bilgi verebilecek bir yapay zekayıda bünyesinde bulundurmaktadır.

Kasa tanımlarında para birimleri geniş tutulmuş her türlü para birimini ayrı ayrı takip edebilir. Banka alt hesap ve kredi tanımlarında zaten para birimi tek tutulmuştur. Kasa/Banka/Kredi kartı seçimleri her alanda kullanıma sunulmuştur.

Tahsilat ve Tediye Makbuzu

Tahsilat ve Tediye makbuzlarını da unutmadık. Sınırsız satır ekleme yapabilirsiniz, Tüm makbuzlar için yazıcı tanımlaması yapabilebilmektedir. Tek sayfa da çift nüsha veya ayrı ayrı döküm alabilir. Satır seçimlerinde aşağıdaki kriterler kullanıma sunulmuştur.

 • Nakit (Kasa Seçimleri)
 • Dekont (Banka Alt Hesap Saçimleri)
 • Kredi Kartı (Banka Kredi Kartı Seçimleri)
 • Çek/Senet (Yeni Çek/Senet Kaydı veya Cirolama)

Çek/Senet İşlemleri

Kendi çekiniz/senediniz veya müşteri çeki/senedi bilgilerini kayıt altında tutabileceğiniz bir modüldür. Ödeme günlerini takip eden yapay zeka bu modülde de işlerinizi kolaylaştırmak amaçlanmıştır. Siz nerede olursanız olun ödeme günleriniz gelmeden sizi uyarır ve unutmanıza imkan vermez.

Fonksiyonel yapıda olan Çek/Senet modülünde Cari veya Hesap Sahibi bazlı çalışabilirsiniz. Cariden aldığınız bir senedi Hesap sahibine ciro etmeniz yani Cariden Hesap Sahibine veya Hesap Sahibinden Cariye ciro etmenize olanak sağlar. Ayrıca bankalara olan Takas veya banka kredisinde kullanmak gibi kriterlerde göz ardı edilmemiştir. Çek/Senet kaydı üzerinden tek ekranda çekin tüm hareketleri görüntülenir, işlem yapılabilir.

Nakliye Sevk & Sipariş

Nakliye sipariş ve sevk operasyonlarını kayıt altında modül siparişten tek tuşla sevk ekranına yönlendirme, sevkten tek tuşla faturalandırma yapabilmektedir. Sevklerin faturalı/faturasız olduklarını takip edebilir. Tek ekranda yakıt ve diğer giderleri girmenize olanak sağlar.

Yaptığınız ödemelerde tek ekranda kasa çıkışlarını yapabilirsiniz. Ödeme planı ile de entegre çalışan modül ödeme yapacağınız tarihe göre ödeme planına ekleme yaparak işlerinizi daha organize takip etmenizde yardımcı olur. Yine bu alanda da bir çok özellik bulunduğundan devam edemedik.

Müstahsil Makbuzu

Tarım sektöründe bir kolunuz varsa bu modülde yazılıma extra olarak eklenmiştir.

Müstahsil makbuzu nedir dersek, Defter tutan vergiye tabi olan çiftçi veya toptancıların, defter tutmayan vergiye tabi olmayan çiftçilerden satın aldıkları ürünler karşılığında düzenlenmesi zorunlu bir belgedir. İki nüsha olarak düzenlenir. Defter tutan vergiye tabi olan çiftçi veya toptancı belgenin birini imzalayarak satıcı çiftçiye vermeye ve diğerini ona imzalatarak saklamaya mecburdur.

Yazıcı desteği ile ister tek nüsha ister çift nüsha çıktı almanıza çifçi ve aranızdaki ödeme akışını kontrol etmenize olanak verir.

Kasa/Banka ve Stok Depo Transfer

Stok depo transferinde belli bir depoda olan malın başka bir depoya nakli anlamını taşımaktadır. Bu işlemi tek ekranda kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Kasa ve Bankalar arası para transferi noktasında da yine tek ekranda son derece basit olarak transferler mümkün kılınmıştır. Kasa Bankalar arasında kullanılan transfer seçenekleri;

 • Kasa > Kasa (Kasadan Kasaya)
 • Kasa > Banka (Kasadan Banka Alt Hesaba)
 • Kasa > Kredi Kartı (Kasadan Banka Kredi Kartına)
 • Banka > Kasa (Banka Alt Hesaptan veya Kredi Kartından Kasaya)
 • Banka > Banka (Banka Alt Hesaptan veya Kredi Kartından, Banka Alt Hesap veya Kredi Kartına)

Taksit Modülü

Taksit modülü bildiğiniz modüllerinden farklı olarak geliştirildi. Cari veya Hesap Sahibinin size olan Faturalı veya Faturasız taksitlerini takip edebileceğiniz gibi, aynı zamanda karşı ödeme taksitlerinizi de takip edebilecek şekilde tasarlandı.

Bunların yanısıra Banka Kredi ödeme taksitlerinizi de takip altında tutan ve tüm taksit ödemelerinizi takip eden sizi nerede olursanız olun haberdar eden ve unutturmayan sisteme sahiptir.

Ödeme Planı

Nakliye Sevk veya diğer belgelerden yönlendirilen ödeme takipleri göreceğiniz ve bunları toplu veya tekil olarak ödeme yapabileceğiniz bir modüldür. Ödeme planına manuel olarak tüm cari, hesap sahibi, araç/şoför, personel ödemeleri eklenebilir.

Sizin adınıza kontrol eder, fazla ödeme yapma ihtimalinizi ortadan kaldırır. Ödeme tanımlarında para birimine göre bakiye aktarımlarında size yardımcı olur.

Kara Liste

Her iş kolunda olduğu gibi hoşumuza gitmeyen durumlar gündeme gelebilir. Bu noktada programı kullanan diğer kullanıcıları uyarmak amacıyla modüle edilmiş Kara Liste her alanda karşımıza çıkacatır ve kullanıcıyı uyaracaktır. Uyarı yoksa bile aynı ekrandan çıkmadan Kara Listeye dahil etme özelliğide vardır.

Kullanıcı seçim yaptığında kara listede birini veya kurumu seçtiğinde bundan haberdar olacak ve buna işlemlerine devam edecektir.

Raporlama

Raporlama noktasında son derece basit ve bir o kadar detaylı raporlar alabileceğiniz bir modül tasarlandı. Kullanımı kolay ve esnek yapısı ile işlerinizi kolaylaştıracak ve yazıcı extre ve hareket çıktılarındaki görselliği ve maharetleri fazlasıyla hoşuna gidecek.

Sıradan yazıcı çıktıları ve sıradan extre/hareket dökümlerini unutun. Kurumsal kimliğinizi her zaman üst planda tutmak için tasarlanmış raporlama modülünde basit her alanı kullanabileceğiniz ve yazdırabileceğiniz bir sistem tasarlandı.

Parametre Ayarları

Fatura, İrsaliye, Sipariş, Nakiye ve Makbuz parametre ayarları parasal değerlerin nasıl gösterileceği nasıl bir davranış gösterecekleri, belge serileri, yazıcı çıktı seçimleri gibi ayarların yapılabileceği alanları içermektedir.

Firma bilgilerini girebileceğiniz, verilerinizin yedeğini alabileceğiniz veya geri yükleme yapabileceğiniz özellikler bu menü altında listelenmiştir. Devir işlemleri, kullanıcı tanımları, programda her modülü kontrol eden kısayol tanımlarını ayarlayabileceğiniz kısımlar da bu menü altındadır.

SMS ve E-Posta Ayarları

NETGSM destekli özelliği ile Nakliye operasyonları sevki yapılan işin bağlı olduğu cariye toplu veya tekil olarak bildirimlerinin yapılması veya sevk edilen kişi veya kuruma araç bilgilerinin gönderilmesi hususunda kolaylıklar sunan ve yine tek tuşla kullanılan bir alt yapıdır.

Burdaki ayarlar ile raporlar, bildirimlerin şekilleri ve zamanlamaları ayarlanabilmektedir. Uyarı modül ayarları geniş kapsamlıdır ve kullanımı son derece basittir. İşlerinizin akışı ve kurumsal kimliğinizi her zaman üst seviyede tutacak hizmetler sunmaya devam edeceğiz.

Nakliye Sevk, Nakliye Sipariş, Kasa, Banka, Çek/Senet, Çek-Senet, Fatura, İrsaliye, Personel, Stok, Cari, Hesap Sahibi, Araç/Şoför, Araç-Şoför, Kara Liste, NETGSM, SMS, E-Posta, Araç Bul, Nakliyat Programı, Muhasebe Programı, Taksitlendirme, Taksitli Satış, Banka Kredi Takip, Takip Programı, ankara nakliye programı, ankara nakliyat programı

GDESIGN Bilişim Sistemleri © 2016